Czy seks może odchudzać?

Aktywność seksualna stanowi doskonałą metodę na przyspieszania spalania nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dzięki igraszkom miłosnym, możemy w dosyć krótkim czasie spalać nawet do kilkuset kalorii, niemniej jednak wszystko zależne będzie od naszej pomysłowości w sypialni i zaangażowania. Które seksualne pozycje będą pomocne w szybkim odchudzaniu? 

Seks związany jest z różnymi korzyściami dla naszego zdrowia. Ma nie tylko wpływ na nasze ogólne samopoczucie, poprawia kondycję psychiczną i fizyczną, ale też zapewnia efektywne redukowanie nadprogramowych kilogramów w bardzo przyjemny i zbliżający do siebie partnerów sposób. Warto dowiedzieć się więcej odnośnie tej tematyki, jak można schudnąć w szybkim tempie dzięki częstemu uprawianiu aktywności seksualnej.

Odchudzanie w połączeniu z przyjemnością

Mając na myśli proces odchudzania, wyczuwamy wręcz instynktownie dyskomfort mający związek z tym, iż ma do niego w ogóle dojść. Ćwiczenia fizyczne i dieta są niezbędną koniecznością, jeśli pragniemy zdrowo i efektywnie chudnąć, niemniej jednak okazuje się , iż jedną spośród metod na uprzyjemnia nie sobie czasu odchudzania, będzie cieszenie się z bliskości z ukochaną osobą i częstsze oddawanie się igraszkom miłosnym. Ponadto, podczas poddawania się tak bardzo przyjemnej odchudzającej kuracji, będziemy w stanie połączyć spalanie nadprogramowych kilogramów, co stanie się za pomocą ćwiczeń fizycznych, jak i przebiegające w naszym organizmie procesy mające związek z wydzielaniem się hormonów.

Czy seks może odchudzać?

Aktywność seksualna może odchudzać i to bardzo skutecznie, niemniej jednak pod warunkiem, iż stanowić będzie dodatek do aktywności fizycznej i diety, nie zaś ich zamiennik. Nie możemy zatem popaść w skrajności, gdyż sama aktywność seksualna, chociaż zdecydowanie uaktywnia procesy spalania tkanki tłuszczowej, to nie będzie w stanie zdziałać cudu w wypadku osób, które nie chcą zmienić własnych żywieniowych nawyków, jak i prowadzonego trybu życia.

Jak dużo kalorii możemy spalić w czasie uprawiania aktywności seksualnej?

Oczywiście jest to kwestia indywidualna, ale przede wszystkim ilość spalonych w czasie seksu kalorii, zależeć będzie od samej intensywności naszego współżycia. Istotne pozostaje także to, jaką pozycję wybierzemy. Warto wspomnieć, iż na ilość spalanych w czasie seksu kalorii, wpływa także strach o przyłapanie na igraszkach miłosnych przez osoby trzecie. Według badań, przeciętnie podczas seksu, możemy spalić do kilkuset kalorii, jeżeli dodamy do tego długą grę wstępną i namiętne całowanie, nasz wynik może się znacząco poprawić.

Najlepsze pozycje seksualne na spalanie nadprogramowych kilogramów

Zwykle to panowie spalają większą ilość kalorii w czasie uprawiania aktywności seksualnej, ponieważ to oni na ogół dominują. Należy zauważyć, iż w jednej minucie można spalić do 40 kalorii w wypadku zarówno pan, jak i panów. Dłuższa i intensywna gra wstępna to kolejne 50 kalorii na minusie w ciągu minuty, jeśli dołączymy do niej namiętne całowanie. Oczywiście, są to średnie wartości, które będą się zwiększać proporcjonalnie do wzrostu intensywności doznań.

Szczytowanie to następne kilkadziesiąt spalonych kalorii – wartości uśrednione mieszczą się w przedziale 60-100, zaś w wypadku używania erotycznych gadżetów, można spokojnie spłacić jeszcze kilkadziesiąt dodatkowych kalorii.

Niżej opiszemy pozycje seksualne, dzięki którym można spalić największą ilość kalorii:

Pozycja, w czasie której ułożona na plecach kobieta, założy nogi na swojego klęczącego wówczas partnera

W tej pozycji, można spalić zdecydowanie najwięcej kalorii, bowiem aż do 70 kcal w przeciągu jednej minuty seksu. Lepsze rezultaty uzyskamy przyspieszając tempo aktywności seksualnej.

Pozycja na tzw. jeźdźca

W takim wypadku znacznie lepsze rezultaty o charakterze odchudzającym dostrzegą panie, gdyż to one właśnie mogą spalić w ciągu jednej minuty ok. 60 kalorii, mężczyźni zaś wyłącznie ok. 45 kalorii.

Seks uprawiany na stojąco

Aktywność seksualna uprawiana na stojąco, potrafi zaangażować sporo różnych mięśniowych partii, a zatem daje także doskonałe odchudzające rezultaty. Zwykle podczas seksu uprawianego na stojąco, spalimy około 60 kalorii.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *